Kto sme?

Spoločnosť Imperial Tobacco Slovakia a.s.


História a súčasnosť

Organizované pestovanie a predaj tabaku v Rakúsko-Uhorsku sa datuje už od roku 1670. V bývalom Rakúsko-Uhorsku na území Slovenska sa tabak začal pestovať už v druhej polovici 16. storočia v okolí Hurbanova (predtým Stará Ďala). Postupne vznikali tabakové továrne: v roku 1851 v Bratislave a v Košiciach, v roku 1870 v Banskej Štiavnici, v roku 1872 v Smolníku a v roku 1898 v Spišskej Belej. V počiatkoch sa tabakové výrobky vyrábali ručne. Boli to hlavne cigary Viržinka, Kuba a Portoriko, cigarety La Fleur, La Favorite, Egypt a Sport.

Po zániku Rakúsko-Uhorska prevzalo štátne tabakové továrne v roku 1918 vzniknuté Československo. Z tohto obdobia sú známe cigarety značky Memphis, Dagmar, Vlasta, Tatra, Detva, Bystrica, Morava, Partyzánka, Čárda, Lipa atď. Na cigarety Detva a Bystrica, ale aj Lipa spomínajú ešte súčasní pamätníci. Do roku 1992 boli vo vtedajšom  Československu dva samostatné štátne podniky tabakového priemyslu (ČSTP).

Vo februári 1993 sa slovenský tabakový priemysel pod obchodným názvom Slovak International Tabak a.s. stal dcérskou spoločnosťou tabakového koncernu Reemtsma. Reemtsma začala s programom reorganizácie, rekonštrukcie a modernizácie. K hlavným domácim značkám cigariet Mars, Dalila pribudli medzinárodné značky West a R1 a jednotlivé značky sa rozrástli o rôzne varianty.

V máji 2002 britská spoločnosť Imperial Tobacco so sídlom v Bristole kúpila koncern Reemtsma, vrátane spoločnosti Slovak International Tabak, a.s. Spoločnosť Slovak International Tabak a.s. v septembri 2004 zmenila svoje obchodné meno na Imperial Tobacco Slovakia a.s.. Bol to dôležitý krok v integrácii spoločnosti do skupiny Imperial Tobacco pri formovaní jednotnej globálnej identity. Okrem zmeny názvu sa zmenilo aj logo spoločnosti.

Imperial Tobacco Slovakia a.s. je v súčasnosti druhá najvýznamnejšia tabaková spoločnosť na Slovensku. Po ukončení výroby cigariet v Spišskej Belej (r.2004) a cigár a tabakov na fajčenie v Smolníku (r.2008) pôsobí na slovenskom trhu ako obchodno-marketingová spoločnosť. Medzi jej hlavné cigaretové značky patria Davidoff, West, Golden Gate, P&S a Mars; tabaky West, Golden Gate, Drum a Golden Virginia. Tieto výrobky sú vyrábané mimo územia Slovenska vo výrobných závodoch spoločnosti Imperial Tobacco vrámci Európskej únie.
 

Aon Best Employers Slovensko

Spoločnosť Imperial Tobacco Slovakia už po siedmy raz získala prestížne ocenenie Aon Best Employers Slovensko (Najlepší zamestnávatelia na Slovensku) v kategórii malé a stredné podniky za rok 2019. Spoločnosť so 75 zamestnancami a jednopercentnou fluktuáciou sa zaradila medzi najlepších zamestnávateľov na trhu na základe výsledkov zamestnaneckého prieskumu. Firmy po celom svete prostredníctvom Aon Best Employers mapujú motivovanosť a spokojnosť svojich zamestnancov a využívajú ho aj ako strategický nástroj na zefektívnenie práce HR.

Vedeli ste?

  • Patríme do mezinárodnej skupiny Imperial Brands PLC.
  • Naša spoločnosť je ôsmy raz držiteľom certifikácie BEST EMPLOYER.

Objavujte

Spotrebiteľské súťaže

Viac informácii

Legislatívne prostredie

Viac informácii

GDPR dokumenty

Viac informácii