Rekordné Imperial Tobacco Slovakia: osemkrát medzi najlepšími zamestnávateľmi na Slovensku

23.04.2020

BRATISLAVA 20. apríl 2020 – Zamestnanci Imperial Tobacco Slovakia opäť označili spoločnosť za jedného z najlepších zamestnávateľov na Slovensku. Firma s necelou stovkou ľudí získala v marci 2020 prestížne ocenenie Kincentric Best Employers Slovensko (Najlepší zamestnávatelia na Slovensku, v minulosti AON Best Employers) na základe zamestnaneckého prieskumu už ôsmy rok po sebe. Firme, ktorá nepodporuje open space, sa darí vytvárať unikátnu firemnú kultúru s nízkou fluktuáciou aj vyšším priemerným vekom zamestnancov.

Firmy po celom svete prostredníctvom Kincentric Best Employers mapujú motivovanosť a spokojnosť svojich zamestnancov a využívajú ho aj ako strategický nástroj na zefektívnenie práce HR. „Veľmi si vážime, že naši zamestnanci v prieskume opäť ocenili všetky aktivity, ktorými sa im snažíme spríjemniť prácu. Ide o objektívne potvrdenie, že naša starostlivosť o zamestnancov a personálne procesy sú dobre nastavené a reflektujú potreby našich zamestnancov aj spoločnosti,“ hovorí riaditeľ slovenskej pobočky Imperial Tobacco Dušan Starý.
  
Aktuálne vo firme na Slovensku pracuje okolo 75 ľudí, pričom fluktuácia sa v tomto roku pohybuje len na úrovni 5 %. Niekoľko ľudí si našlo v Imperial Tobacco Slovakia celoživotné zamestnanie. Zaujímavosťou je, že priemerný vek zamestnancov sa pohybuje okolo  45 rokov.
 
„Sme relatívne malá organizácia, a preto sa viac zameriavame na individuálne potreby ľudí než na vekové skupiny. Vek pre nás nehrá rolu ani pri výberovom konaní. Každý človek je iný a vek je len číslo. V benefitoch sme flexibilní a každá skupina si nájde to svoje,“ dodáva Jan Soóky, HR manažér Imperial Tobacco ČR, SR & HU.
 
Spoločnosť ponúka mladej generácii možnosť zapojiť sa do tzv. trainee pozícií, z ktorých potom môžu postupovať ďalej v rámci spoločnosti. Juniornejší kolegovia majú tiež možnosť zapojiť sa do tzv. talent programu, ktorý im pomáha lepšie pochopiť fungovanie podnikania spoločnosti a nadobudnúť reálne skúsenosti pri implementácii projektov do praxe.
 
Firma nastavuje benefity na základe vlastného pravidelného zamestnaneckého prieskumu. Od minulého roka sa tak môžu zamestnanci Imperial Tobacco Slovakia napríklad vzdelávať v rámci Linkedin learnings či iných online riešení alebo využívať populárny home office. „K netradičným a veľmi oceňovaným benefitom  patrí aj to, že sme nezaviedli open space. Ľudia tak majú väčší pokoj na prácu a sústredenie. Rovnako poskytujeme možnosť parkovania pre všetkých zamestnancov centrály, čo sa špeciálne v Bratislave veľmi hodí. V tomto roku je našou prioritou zdravie a wellbeing zamestnancov,“ prezrádza Jan Soóky.
 
Spoločnosť plánuje v tomto roku spustiť nábor zamestnancov na nové projekty.
 
Zamestnanecké benefity v Imperial Tobacco Slovakia:
  • Flexibilný pracovný čas
  • Výhody podporujúce rovnováhu medzi súkromným a pracovným životom – dovolenka navyše, podpora počas PN nad rámec zákona, voľno navyše pri dôležitých životných udalostiach ako narodenie dieťaťa, nástup dieťaťa na ZŠ, svadba či úmrtie v rodine
  • Moderné a kvalitné vybavenie pracovných priestorov a IT
  • Kvalitný vozový park
  • Parkovanie pre každého
  • Tradície – oslavy narodenín, spoločné mikulášske raňajky, oslava Vianoc, husacina, dobrovoľníctvo
  • Trainee program – interný kariérny postup, študenti po skončení VŠ zostávajú pracovať vo firme
  • Home office
  • Flexibilné vzdelávanie ako napríklad Linkedin learnings
 
 
O prieskume Kincentric Best Employers
Štúdia Kincentric Best Employers je prieskum motivovanosti a spokojnosti zamestnancov, vychádzajúci z dlhoročnej, celosvetovo overenej metodiky. Každoročne sa na prieskume renomovanej medzinárodnej spoločnosti Kincentric zúčastňujú tisícky svetových i desiatky slovenských firiem. Cieľom prieskumu je pomôcť spoločnostiam zmapovať spokojnosť a motivovanosť ich zamestnancov, odhaliť silné a slabé stránky a zamerať sa na to podstatné pre väčšiu výkonnosť a lojalitu súčasných zamestnancov a prilákanie nových talentov. Na Slovensku prebieha štúdia Kincentric Best Employers (v minulosti AON Best Employers) už od roku 2004.
 
O spoločnosti Imperial Tobacco Slovakia, a. s.
Imperial Tobacco Slovakia je druhá najväčšia tabaková spoločnosť na Slovensku. Je dcérou poprednej britskej tabakovej skupiny Imperial Brands PLC  a je pokračovateľom tabakového priemyslu na Slovensku, ktorého začiatky siahajú do 18. storočia. Medzi hlavné značky spoločnosti patria cigarety Davidoff, West, Golden Gate, P&S a Mars; tabaky na ručné zhotovovanie cigariet Drum, Golden Virginia, West a Golden Gate.